13
8

Symbolika kolorów – warto to wiedzieć

Ludzi naturalnie przyciągają kolory. Zauważanie ich leży w naszej naturze i pomaga nam nadać sens światu, który często jest chaotyczny i przytłaczający. To dlatego ludzie mają tendencję do posiadania ulubionych kolorów – są to te, które oferują komfort i wsparcie, kiedy potrzebują go najbardziej.

 

Ale to, co może nie być tak oczywiste, to fakt, że każdy kolor jest symbolem innego uczucia lub idei, a także to, jak te symbole rozwinęły się w czasie. Jeśli szukasz, aby naprawdę dostać się do serca kogoś, na kim Ci zależy, zrozumienie tych symboli jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia.

 

-Czerwony: Czerwony to kolor pasji – jest intensywny i ognisty, ale także ciepły i intymny. Kiedy widzisz czerwone kwiaty, wiesz, że ktoś żywi do Ciebie głębokie uczucia.

 

-Pomarańczowy: Pomarańczowy to kolor zabawy. Noszenie pomarańczowego oznacza bycie zabawnym, podczas gdy posiadanie pomarańczowych rzeczy wokół ciebie może pomóc stworzyć zabawną atmosferę wokół ciebie.

 

-Żółty: Żółty reprezentuje szczęście we wszystkich jego formach – jasne żółte słońce na niebie wydobywa z każdego uśmiech, tak jak żółte kwiaty wydobywają z każdego szczęśliwy nastrój.

 

-Zielony: Zielony jest kolorem wzrostu, powstania i rozkwitu samego życia. Przynosi dobrobyt i nowe początki, gdziekolwiek się pojawi.

Dowiedz się więcej: interiornews.pl