16
16

Świeczniki – dlaczego warto je mieć?

Czy odziedziczyłeś swoje świeczniki po prababci, odebrałeś je na pchlim targu, czy kupiłeś je nowe w sklepie z pamiątkami w tym muzeum, które odwiedziłeś na wakacjach, są one świetną inwestycją i mogą naprawdę dodać do Twojego wystroju, jeśli są odpowiednio używane.

 

Świecznik to świecznik. To nie jest byle jaki przedmiot, który może utrzymać świecę – jest specjalnie zaprojektowany do tego celu. Pochodzenie słowa „świecznik” (a tym samym stworzenie samego przedmiotu) jest nieznane, ale jasne jest, że gdy tylko powstały, ludzie zaczęli używać ich na każdą okazję. Pierwotną funkcją świecznika było zapewnienie światła, ale dziś są one często używane po prostu jako element dekoracyjny do nieozdobionego stołu. Należy jednak pamiętać, że dobry świecznik musi być w stanie pomieścić świecę (najlepiej więcej niż jedną), a zatem posiada pewne cechy konstrukcyjne, które sprawiają, że jest praktyczny w tym zadaniu.

 

Świece to nie tylko oświetlenie; dla niektórych osób ich urok polega na cieple i atmosferze, którą wnoszą do pomieszczenia. Świece są również często używane na specjalne okazje, takie jak urodziny i święta – podobnie jak inne dekoracje, świece mogą urozmaicić twoje wnętrze.