10
10

Studia prawnicze – wady i zalety

Studia prawnicze to świetny sposób na przygotowanie się do kariery prawniczej, ale nie jest to jedyny sposób. Niektórzy ludzie z powodzeniem dokonują przeskoku od studiowania prawa do praktykowania prawa, podczas gdy inni studiują prawo w trakcie studiów i dowiadują się, że ta dziedzina po prostu nie jest dla nich. Ale niezależnie od tego, jaką drogę wybierzesz, istnieją korzyści i pułapki związane ze studiowaniem prawa. Oto niektóre z zalet i wad studiowania prawa:

 

’ Plusy: Studiując prawo, przygotowujesz się do kariery, w której będziesz miał wiele możliwości. Pierwszym krokiem do zostania prawnikiem jest ukończenie studiów licencjackich na dowolnym kierunku, ale jeśli pójdziesz dalej, aby zostać prawnikiem, twój stopień będzie przydatny nie tylko do znalezienia pracy. Wielu prawników wykorzystuje swoją wiedzę prawniczą do robienia kariery w takich dziedzinach jak biznes, polityka i kształtowanie polityki. Jeśli studiujesz prawo, zdobędziesz cenne umiejętności, w tym krytyczne myślenie i rozumowanie dedukcyjne, które pomogą Ci w każdej ścieżce kariery, która Cię interesuje.

 

’ Minusy: Jeśli Twoim marzeniem jest zostanie prawnikiem na sali sądowej, studia prawnicze mogą być dla Ciebie świetnym wyborem – ale jeśli nie chcesz spędzać dni w biurze lub walczyć na salach sądowych, prawdopodobnie nie są dla Ciebie odpowiednie. Studiowanie prawa może być kosztowne!