14
11

Spódnice – długie czy krótkie?

 Spódnica jest podstawą w szafie każdej kobiety. Może być elegancka, seksowna, swobodna lub formalna – w zależności od stylu spódnicy i sposobu jej noszenia. Jest jednak jedno pytanie, które kobiety zadają sobie zawsze, gdy się ubierają: czy powinnam założyć długą czy krótką spódnicę?

 

Ogólnie rzecz biorąc, można uzyskać więcej korzyści z długiej spódnicy. Długa spódnica jest zazwyczaj łatwiejsza do noszenia w życiu codziennym i wygląda bardziej profesjonalnie niż krótka. Istnieją jednak pewne wady noszenia długiej spódnicy. Pierwszą z nich jest to, że zawsze istnieje ryzyko, że ktoś się zabłyśnie podczas spaceru. Jeśli nie jest to dla Ciebie problemem, to śmiało noś tak długą spódnicę, jak tylko chcesz. Jeśli jednak nie czujesz się komfortowo z tą możliwością, wtedy możesz rozważyć inne opcje.

 

Krótsza spódnica ma również swoje zalety: pokazuje więcej nóg (co wydaje się być ostatnio na czasie), a linia brzegowa może być zmieniana w zależności od okazji – albo podniesiona do góry na zabawne nocne wyjście, albo obniżona do pracy. Jeśli zdecydujesz się na krótszą długość, upewnij się, że Twoje nogi są zgrabne i że czujesz się komfortowo pokazując to, co dał Ci Bóg, zanim podejmiesz tę decyzję.