14
12

Skąd dowiedzieć się jak poprawnie wykonywać ćwiczenia na siłowni

Nie musisz być ekspertem, aby nauczyć się prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Wystarczy, że poświęcisz czas, aby dowiedzieć się, co robisz źle, a następnie ćwiczyć, aż będziesz mógł zrobić to dobrze.

 

Pierwszym krokiem jest wiedza, jak dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na siłowni. Oto kilka wskazówek:

 

Obserwuj, jak robią to inni. Jeśli nie jesteś pewien, jak dane ćwiczenie powinno wyglądać i być odczuwane, obserwuj kogoś, kto już wykonuje je prawidłowo. To pomoże ci zidentyfikować wszelkie wady w twojej technice.

 

Poproś o pomoc instruktora. Większość siłowni oferuje osobiste sesje treningowe, które mogą być bardzo pomocne, jeśli nigdy wcześniej nie wykonywałeś danego ćwiczenia lub nie jesteś pewien, jak powinno ono wyglądać i jak się czuć. Dowiesz się również, jakie modyfikacje są konieczne, jeśli masz jakieś ograniczenia lub restrykcje, które uniemożliwiają ci wykonywanie pewnych ruchów bezpiecznie i skutecznie (na przykład, jeśli masz chore kolana).

Sprawdź filmy online i artykuły, które wyjaśniają prawidłową formę dla każdego ćwiczenia (patrz Zasoby poniżej). Im większą wiedzą otoczysz się w swoim otoczeniu – niezależnie od tego, czy są to eksperci, czy po prostu doświadczeni ćwiczący – tym lepiej na tym wyjdziesz! Więcej o ćwiczeniu na siłowni znajdziesz na strongo.pl.