11
14

Siatkówka plażowa – rozrywka dla całej rodziny

Piasek. Słońce. Morze. I wszyscy gracze, których możesz obsłużyć… dlaczego nie zagrać w siatkówkę plażową podczas następnych wakacji? Istnieją dziesiątki powodów, dla których warto grać w najpopularniejszą na świecie grę plażową – to świetny sposób na nauczenie dzieci zasad fair play, współpracy i równowagi, to zdrowe i konkurencyjne wyjście dla młodszych dorosłych, to dobry sposób na zdobycie trochę ruchu podczas korzystania z promieni słonecznych. To także zwykła zabawa!

 

W Stanach Zjednoczonych nie ma profesjonalnych lig, ale każdego roku odbywa się ponad 1200 usankcjonowanych turniejów, a tysiące innych nieformalnych gier rozgrywanych jest każdego dnia. Siatkówka plażowa jest jednym z najszybciej rozwijających się sportów w kraju, z ponad 10 milionami uczestników rocznie. Jest to trend, który tylko wydaje się rosnąć, ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że siatkówka plażowa jest łatwym sposobem na zabawę na zewnątrz, bez konieczności posiadania specjalnego sprzętu lub nawet dużo miejsca.

 

Najlepsze jest to, że nie musisz mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia lub specjalnych umiejętności, aby zacząć grać. Wszystko, czego potrzebujesz, to otwarty umysł i chęć spróbowania czegoś nowego – będziesz zaskoczony, jak szybko przyswoisz sobie zasady i jak wiele radości będziesz miał z gry!