15
11

Sandały – czy warto je ubierać na spacery z dziećmi?

Tak, sandały warto nosić na spacerach z dziećmi.

 

Sandały są świetne na letnie spacery. Dzięki nim palce nie są zgniecione, a spody stóp nie parzą. Można chodzić boso bez obaw, że między palcami znajdzie się szkło lub coś ostrego.

 

Ale czy nie martwisz się o nadepnięcie na coś naprawdę ostrego? I czy nie obawiasz się, że będziesz się zbytnio forsować? Może wybierasz się na spacer, aby cieszyć się dniem, a nie treningiem do maratonu. Jeśli nie masz tolerancji na wysiłek fizyczny, może wytrzymanie w sandałach nie jest najlepszym rozwiązaniem – wybierz trampki. Jeśli jednak możesz znieść pewien dyskomfort i chcesz cieszyć się uczuciem powietrza między palcami i ziemi pod podeszwami, spróbuj z dziećmi lekkiego spaceru w sandałach.

 

A co myślą dzieci? Mój wówczas 2-letni syn uważał, że to świetna zabawa kopać mnie w golenie, gdy ja nosiłam moje tenisówki, a on swoje sandały (wiem, że będzie piłkarzem). Ale moja 5-letnia córka często prosi o założenie jej sandałów, gdy jesteśmy na spacerze. Mówi, że są wygodne i uważa, że dobrze w nich wygląda!