16
25

Poznaj różne rodzaje noży do serów

Z niewielką pomocą tego przewodnika, będziesz w stanie z łatwością poruszać się po świecie noży do sera. Niezależnie od tego, czy szukasz specjalnego noża do sera do rejestru ślubnego, czy zdecydowałeś, że potrzebujesz dedykowanych noży stołowych w swoim zestawie przyborów, poznanie różnych typów noży do sera da ci solidne podstawy do dokonania świadomego wyboru.

 

  • Noże o prostych krawędziach mają ostrza o prostych krawędziach, które można łatwo naostrzyć. Jeśli kupiłeś swój nóż fabrycznie nowy, możesz chcieć naostrzyć ostrze przed faktycznym użyciem go do czegokolwiek. Inną rzeczą, którą możesz zrobić jest upewnienie się, że drewniana rękojeść jest czysta przed przechowywaniem jej w szufladzie lub na blacie kuchennym do przyszłego użytku.
  • Noże o ząbkowanej krawędzi mają ostrza z małymi nacięciami lub zębami na ostrzu. Są one często używane do miękkich serów, takich jak Brie i Camembert, ponieważ dzięki nim można mieć pewność, że powierzchnia tego typu serów nie zostanie uszkodzona podczas procesu krojenia.

Noże z podwójną krawędzią mają ostrza, które są zaostrzone z obu stron, dzięki czemu mogą skutecznie przeciąć każdy rodzaj sera, niekoniecznie uszkadzając jego powierzchnię. Zapraszamy na portal printure.pl.