19
5

Piła tarczowa

Piła tarczowa to urządzenie, jakie może przydać się w najmniej oczekiwanym czasie, więc należałoby mieć ją we własnym przyległym zakładzie. Służy przede wszystkim do cięcia, np. drzewa, metalu, natomiast również tworzyw syntetycznych. Piła tarczowa to często stosowane elektronarzędzie, jakie okazuje się dobre do cięcia niezwykle podzielonych produktów. Należałoby wiedzieć, iż piła tarczowa jest narzędziem dedykowanym do pracy z pilarkami ręcznymi czy stołowymi. Jest ona w paru typach, co powoduje, iż każdy spośród nich jest dedykowany do odmiennego rodzaju produktów.

Podstawowe wykorzystania pilarek tarczowych

Pilarki tarczowe to potrzebne urządzenia w dowolnym warsztacie często ze względu na własną wszechstronność oraz szereg praktycznych wykorzystań. Dobrze sprawdzają się ponieważ przy wszystkich pracach wymagających precyzyjnych oraz konkretnych cięć. Więc także pilarki tarczowe to elektronarzędzia niezbędne w dziedzinie stolarskiej. Za ich pomocą dokonuje się specjalnych robót z drzewem miękkim, twardym, warstwowym, płytami wiórowymi, fornirowanymi lub płytą. Docinanie, cięcie, cięcie pod dobrym kątem to czynności potrzebne przy produkcji mebli oraz pozostałych konstrukcji drewnianych.

Piła tarczowa – jak dobrać?

Ważny parametr wyboru pilarki to duża grubość ciętego artykułu. Mowa naturalnie o maksymalnej grubości, natomiast nie o grubości artykułu, jaki będzie cięty wielokrotnie. Jeśli mamy do czynienia z pracami budowlanymi, konstrukcja nie ma znaczenia – w rachubę nie wchodzi wielka dokładność. Przy cięciu produktów różnych (metale, tworzywa) pilarka winna mieć regulację obrotów. Jeśli do tego dojdzie układ z tachogeneratorem, mamy maszynę o niezwykle dobrych parametrach.