15
6

Najbardziej znane retro samochody

Z upływem dekad wydaje się, że każde pokolenie stworzyło swój własny zestaw popularnych samochodów. Są to pojazdy, które ludzie znajdują się przyciągnąć do czasu showroom, i są one często te, które uzyskać najwięcej prasy w mediach głównego nurtu. Choć istnieje wiele bardzo znanych modeli, niektóre z najbardziej godnych uwagi samochodów retro na przestrzeni lat to te, które stały się ikonicznymi symbolami swojego okresu i przetrwały próbę czasu.

 

Ford Model T: Oryginalny amerykański samochód, był to pojazd, na który mógł sobie pozwolić dosłownie każdy – był tak tani w produkcji, że Ford osiągał niespotykane zyski z każdego egzemplarza. W rzeczywistości szacuje się, że Henry Ford zarobił ponad 250 milionów dolarów w samym tylko 1912 roku! Jednak pomimo tak przystępnej ceny i dostępności, nie był on tak luksusowy jak wiele innych podobnych modeli w tamtych czasach. Wynika to głównie z dwóch rzeczy: po pierwsze, jego wysoka produkcja sprawiła, że był to pojazd przeznaczony na rynek masowy. Po drugie, jego technologia była mniej więcej tak podstawowa, jak tylko mogła być bez rozpadania się, ale była to celowa decyzja Henry’ego Forda, aby uczynić samochód bardziej przystępnym dla swoich klientów.

Volkswagen Beetle: Chociaż niemieccy inżynierowie Ferdinand Porsche początkowo pracowali nad stworzeniem razem samochodu wyścigowego, ostatecznie zdecydowali się.