13
15

Jakie kwiaty posadzić w ogrodzie?

Wybierz rośliny w zależności od pory roku i upewnij się, że wystarczy ich także dla gości. Najpierw należy zdecydować, jaki rodzaj ogrodu posiadasz i ile czasu chcesz mu poświęcić. Następnie zastanów się, jakie rodzaje kwiatów będą odpowiednie dla Twoich potrzeb. Sprawdź portal happywalls.pl i się zainspiruj! 

Sprawdź to!

Najlepsze kwiaty do posadzenia w ogrodzie to te, które lubisz i które będą dobrze rosły w Twoim klimacie. Niektóre z najpopularniejszych kwiatów to:

  • Mniszek lekarski (Centaurea cyanus) – rośliny te wytwarzają skupiska małych, niebieskich kwiatów. Świetnie nadają się na obwódki i do ogrodów skalnych.
  • Begonie (Begonia spp.) – te lubiące cień rośliny mają jaskrawo zabarwione liście i kwiaty. Są także bardzo łatwe w uprawie z sadzonek i podziałów.
  • Rudbeckia hirta (Rudbeckia hirta) – rośliny te wytwarzają wysokie, żółte kwiaty z brązowymi środkami, które przyciągają motyle i inne owady.
  • Coreopsis lub Goldenrods (Coreopsis spp.) – Coreopsis to duży rodzaj, w którym występuje wiele różnych gatunków, ale wszystkie są łatwe w uprawie z nasion lub sadzonek. Roślina wytwarza duże żółte kwiaty w miesiącach letnich.
  • Delphinium (Delphinium spp.) – Delphinium to wieloletnie rośliny kwitnące, które przez całe lato wytwarzają wysokie kłosy niebieskich kwiatów. Najlepiej rosną w pełnym słońcu i na dobrze zdrenowanej glebie.

Jeśli masz małą przestrzeń, na przykład balkon lub patio, wybierz mniejsze rośliny. Jeśli dysponujesz większą przestrzenią, na przykład ogrodem, poszukaj wyższych roślin, które można wykorzystać jako żywopłoty lub ekrany wokół posesji. Jeśli w domu są dzieci, należy unikać roślin trujących, takich jak naparstnice i konwalie. Dzieci mogą być nimi bardzo zaciekawione i jeśli zetkną się z jakąkolwiek częścią tych roślin, mogą zachorować lub nawet umrzeć z powodu zatrucia.