21
10

Jak zacząć trenować zwisanie na drążku?

Po pierwsze, trzeba będzie znaleźć drążek treningowy. Musi on mieć określony rozmiar i wagę, aby był przydatny do treningu. Możesz znaleźć tego rodzaju sprzęty w większości sklepów ze sprzętem lub w specjalistycznych siłowniach, ale nie są one zbyt powszechne w regularnych siłowniach.

 

To świetny pomysł, aby przyzwyczaić się do uczucia zwisu, zanim spróbujesz go na drążku. Najpierw chwyć drążek rękami i zwisaj z niego. Możesz użyć drążka w drzwiach lub nawet po prostu chwycić się futryny. Kiedy już przyzwyczaisz się do trzymania się w górze i będziesz czuć się komfortowo z tym uczuciem, spróbuj owinąć nogi wokół ramy lub drzwi. Następnym krokiem jest rozpoczęcie przeciągania nóg przez wyższe pręty – możesz to zrobić używając stabilnego krzesła, kanapy lub innego mebla.

 

Jeśli chodzi o sposób chwytania drążka podczas wykonywania zwisów na drążku, istnieją dwie opcje: jeden sposób to owinięcie kciuka wokół palców (jest to podobne do sposobu, w jaki trzymałbyś się drążka podczas wykonywania podciągnięć), a druga opcja to owinięcie palców wokół kciuka (jest to bliższe sposobowi, w jaki trzymałbyś się podczas wykonywania podciągnięć). Jeśli chodzi o to, który rodzaj chwytu jest lepszy, to wszystko zależy od tego, jaki rodzaj ruchu chcesz wykonać. Dla obrotów zawijanie wokół kciuka jest ogólnie łatwiejsze. Do zwisu prosto w dół albo będzie działać dobrze, ale owijki wokół kciuka może być nieco łatwiejsze, ponieważ daje więcej powierzchni. Wejdź na liveasily.pl.