16
14

Jak zabezpieczyć dom na wakacje?

Wakacje to czas odpoczynku i zabawy dla rodziny oraz przyjaciół. Niestety, może to być również czas, kiedy przestępcy wykorzystują puste domy. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które pomogą uczynić Twój dom bezpiecznym w czasie wakacji.

Jeśli masz zaplanowany urlop, nie zostawiaj pustych domów lub mieszkań bez opieki. Upewnij się, że ktoś pilnuje Twojego mienia podczas Twojej nieobecności.

Upewnij się, że drzwi i okna w domu są zawsze zamknięte. Nawet jeśli wyjeżdżasz na tygodniowe wakacje, upewnij się, że przed wyjazdem zamknąłeś dom na klucz. Jeśli jakieś okna lub drzwi nie zamykają się prawidłowo, lub wymagają wymiany, napraw je przed wyjazdem, aby nie stały się łatwym celem dla włamywaczy. Wejdź na rockethome.pl i poznaj więcej trików! 

Bezpieczny dom na wakacje

Nie podawaj informacji o swoich planach podróży przez telefon, jeśli zadzwoni ktoś podający się za pracownika linii lotniczych lub biura rezerwacji hotelowej. Oszuści często żerują na osobach podróżujących, dzwoniąc i żądając podania danych karty kredytowej w celu potwierdzenia rezerwacji. Przed podaniem jakichkolwiek danych osobowych przez telefon lub Internet należy zawsze potwierdzić rezerwację e-mailem, lub inną metodą komunikacji.

Trzymaj wartościowe przedmioty poza zasięgiem wzroku, gdy przychodzą goście; dotyczy to gotówki, biżuterii i innych przedmiotów, które pozostawione w widocznym miejscu mogą być kuszące do kradzieży. Podczas nieobecności należy podjąć następujące kroki, aby zabezpieczyć dom:

Skontaktuj się z przyjacielem lub członkiem rodziny. Powiedz, kiedy wrócisz, i poproś o okresowe sprawdzanie stanu domu w czasie podróży. Pomoże to zapobiec sytuacjom awaryjnym, takim jak pęknięta rura wodna lub pożar instalacji elektrycznej, które pozostaną niezauważone do czasu, aż staną się poważnym problemem.