13
7

Jak uniknąć brzydkiego zapachu podczas uprawiania sportu

Uprawianie sportu może być przyjemne, ale może też sprawić, że się spocisz. Pot jest sposobem organizmu na ochłodzenie się. Kiedy się pocisz, woda i sól są uwalniane z twojego ciała przez pory w skórze. Dlatego sportowcy często używają produktów takich jak dezodorant lub antyperspirant, aby pomóc zamaskować nieprzyjemny zapach, który powstaje w wyniku pocenia się.

 

Czasami jednak, nawet jeśli używasz dezodorantu, nadal brzydko pachniesz po ćwiczeniach. (Sportowcy, którzy nie używają dezodorantów, mogą to jeszcze bardziej odczuć). Jeśli zdarza Ci się to, a nikt inny tego nie zauważa, wypróbuj poniższe wskazówki:

 

Noś oddychającą odzież. Kiedy uprawiasz sport, powinieneś nosić luźne ubrania wykonane z materiałów, które łatwo przepuszczają powietrze. Takie ubrania pomogą utrzymać chłód podczas uprawiania sportu, co zmniejszy pocenie się i nieprzyjemny zapach.

 

Zmień ubranie po treningu. Po zakończeniu uprawiania sportu lub ćwiczeń w ogóle, natychmiast zmień spocone ubrania, aby nie miały czasu stać się zbyt śmierdzące, gdy będą wisiały w szafce lub torbie gimnastycznej w domu.

 

Weź prysznic przed powrotem do domu z siłowni lub boiska.