16
14

Jak taniej kupować gry komputerowe?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak taniej kupować gry komputerowe? Podczas gdy Steam i Origin są z pewnością wygodne, istnieje wiele powodów, aby trzymać się fizycznych kopii, jeśli możesz. Chociaż kopie cyfrowe są często tańsze, mogą nie być tak przystępne w dłuższej perspektywie. Koszt zakupu gry w wersji cyfrowej jest generalnie taki sam, niezależnie od tego, gdzie ją kupisz, ale kopie cyfrowe można odsprzedać tylko temu nabywcy, który kupił je od Ciebie. Fizyczne kopie, jednak oferują pewne dodatkowe opcje odsprzedaży.

 

W wielu przypadkach sklepy fizyczne, takie jak GameStop czy Amazon, pozwalają na wymianę używanych gier na płytach na kredyty sklepowe (między innymi). Dzięki temu możesz zamienić swoje stare gry na nowe, przeznaczone na inne platformy lub nawet na ten sam system! Wymiana jest jeszcze łatwiejsza w sieci. Amazon ma program trade-in, w ramach którego możesz otrzymać kredyt sklepowy za swoje stare gry i płyty DVD. Istnieje również eBay i Craigslist, jeśli szukasz do sprzedaży bezpośrednio do innych ludzi, a nie cegły lub sklepu internetowego.

 

Jeśli kupujesz używane gry do odsprzedaży, pamiętaj, że niektóre gry nigdy nie tracą na wartości, ponieważ ludzie mają tendencję do trzymania się ich dla nostalgii. Inne gry stały się rzadkimi przedmiotami kolekcjonerskimi, których cena gwałtownie wzrosła.