20
7

druk offsetowy lublin

Wśród najpopularniejszych rodzajów druku znajduje się offsetowy. Warto wiedzieć, czym się on charakteryzuje, jeśli w planach jest skorzystanie z usług drukarni. Każda firma potrzebuje korzystać z takich usług, by np. drukować materiały reklamowe. Offset się opłaca, ale nie zawsze.

Charakterystyka druku offsetowego

Jest on techniką druku płaskiego. Farba przenoszona jest z matrycy na drukowane podłoże za pomocą elementu pośredniczącego. Każdorazowo przy realizacji usługi druk offsetowy Lublin trzeba przygotować matrycę. To oznacza, że już na wstępie, zanim cokolwiek zostanie wydrukowane, pojawiają się koszty. Jest to jedyna wada tej techniki drukarskiej. Zaletą jej jest wysoka jakość wydruków. Jeśli składa się zamówienie na dużą ilość egzemplarzy, to koszt jednostkowy jest niski. Druk jest w kolorze. Najczęściej wykonuje się go na papierze.

Czy warto zdecydować się na offset?

Pracownicy drukarni polecają druk offsetowy, jeśli ważna jest jakość, a zamówienie obejmuje dużą ilość sztuk. Gdy potrzeba sto ulotek czy katalogów, wtedy warto wybrać tę technikę druku. Przy małych ilościach sztuk bardziej opłacalny jest druk cyfrowy. Z reguły, gdy firma korzysta z materiałów reklamowych, to drukuje się je w dużej ilości sztuk. Dlatego w większości przypadków warto zdecydować się na offset.

Druk offsetowy jest zaawansowaną techniką. Nie robi się go we własnym zakresie, ale zleca się tę pracę drukarni. W Lublinie z łatwością znajdzie się takie usługi. Jest to jeden z najczęściej wybieranych typów druku, więc usług tego rodzaju jest dużo.