14
14

Czy można opalać twarz?

Powiedzmy przez chwilę, że jesteś osobą, która uwielbia przebywać na zewnątrz. Uwielbiasz ciepło słońca bijącego po plecach po długiej zimie i uwielbiasz zapach świeżego powietrza, kiedy jeździsz na rowerze po mieście. Nie masz nic przeciwko temu, aby wyglądać trochę czerwono-brązowo po spędzeniu czasu na słońcu. Ale teraz nadeszło lato i choć uwielbiasz linie opalenizny, które pojawiają się na rękach i nogach, chcesz czegoś bardziej naturalnego (i mniej kosztownego) dla swojej twarzy. Czy można to zrobić?

Opalenizny sprawiają, że wyglądamy zdrowo, ale mogą być również niebezpieczne. Uszkodzenia słoneczne są jedną z największych przyczyn przedwczesnego starzenia się, dlatego dermatolodzy zalecają unikanie ich w jak największym stopniu. Opalenizna może nie być tego warta, jeśli oznacza to, że potencjalnie możesz cofnąć wszystkie swoje wysiłki w zakresie pielęgnacji skóry z okresu od nastolatków do wczesnych lat trzydziestych poprzez usmażenie jednego małego fragmentu ciała.

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jaki masz rodzaj skóry – osoby o jaśniejszym odcieniu skóry łatwiej się oparzą niż osoby o ciemniejszym odcieniu skóry – ale krótka odpowiedź brzmi „nie”. Długa odpowiedź jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Więcej na temat pielęgnacji znajdziesz na stronie https://beasmetics.pl/ .