21
13

Co jedzą karnarki?

By własny kanarek był zdrowy oznaczał się barwnym upierzeniem również doskonałe śpiewał, musimy mu zagwarantować odpowiednie, podzielone również wysokowartościowe jedzenie. Posiłek kanarków składa się przede wszystkim ze standardowej kompozycji nasion i kompozycji jajecznej, dajemy też warzywa również owoce. Konieczne w hodowli kanarków są dodatki mineralno-witaminowe, dostarczającą dobrą dawkę biopierwiastków również witamin istotnych dla zdrowia własnych kanarków. Zatem, jaki pokarm dla kanarka sprawdzi się najlepiej?

Dobry pokarm dla kanarka

Nasienia to podstawa posiłku, jakim żywi się kanarek. Karmienie tego rozśpiewanego ptaka nie może odbyć się bez odpowiedniej, doskonałej klasy kompozycji zbóż również roślin. Proso, rzepak, siemię lniane również owies należą do ważnych elementów cennych dla odpowiedniej diety kanarka. Dostępne są gotowe kompozycje, jakie różnią się proporcjami danych elementów, więc należałoby zobaczyć, jaka spośród nich niezwykle przypada do gustu ptasiego pupila. Co je kanarek poza nasionami, zieleniną również gałązkami? W jego diecie ważna jest też świeża trawa. Nieraz natomiast pewnie jest dobrać trawę ze sklepu zoologicznego aniżeli z przyległej łąki, na jakiej trawa zabrudzona jest na przykład spalinami.

Piasek oraz wapno – dobry wpływ na zdrowie

Aby własny kanarek mógł cieszyć się też lepszym zdrowiem, powinniśmy włączyć mu do jadłospisu również piasek i wapno. Pierwszy ze składników wspomaga w trawieniu posiłku. Piasek dostępny jest w sklepach zoologicznych, natomiast zatem możemy go kupić wraz z pozostałymi niezbędnymi rzeczami. Jeśli idzie o wapno to, ma ono ważny wpływ na zdrowie ptaka, ponieważ jego jedzenie daje dobrą dawkę minerałów.