21
6

Bagażnik na narty

Wakacje już za nami, jesień w pełni, natomiast poszczególni już żyją zimą oraz wyjazdami na stoki! Snowboard, narty, buty narciarskie oraz ortaliony – gdzie to wszystko pomieścimy? Myśląc o pakowaniu się na wyjazd, zastanówmy się nad tymże, jaki bagażnik odpowiednio dobrać. Najwygodniej zainwestować w bagażnik dachowy, jaki pozwala na pewne załadowanie oraz przewiezienie wszelkich niezbędnych rzeczy. Należałoby przeanalizować własne konieczności i dobrze przystąpić do doboru bagażnika, tak aby mógł on nam służyć poprzez duży czas.

Jaki bagażnik na narty dobrać?

Najtańszym wyjściem są magnetyczne zaczepy, ponieważ ceny takich bagażników rozpoczynają się już od 100 zł. Magnetyczny bagażnik jest relatywnie niezwykle prosty w obsłudze, jednak pamiętajmy, że nie umieścimy go na syntetycznym lub szklanym szyberdachu, ani na dachach plastycznych czy wyklepanych po dachowaniu. Chociaż pozornie nie wygląda on na stabilny oraz możemy podejrzewać czy taki mały zaczep udźwignie narty to przy dobrym montażu na starty dach oraz gdy zostanie zrealizowany warunek wagi (bagażnik nie będzie obciążony) to bez kłopotu winien podtrzymać własny sprzęt narciarski.

Jakie role ma doskonałej klasy bagażnik na narty?

Jeśli wybieramy bagażnik na narty na hak, to zgodnie z założeniem winien on mieć zestaw światła, wraz ze światłami cofania. W związku z tymże, taki wieszak na narty winien mieć połączenie 13-pin. Odpowiedni bagażnik na narty na hak winien mieć także rolę odchylania, co zagwarantuje dojazd do bagażnika bez potrzeby opuszczania sprzętu. Zaczep narciarski stawiany na dachu z wysuwaną podstawą uprości nam załadunek oraz rozładunek sprzętu. Nie będzie potrzeby wspinania się, po prostu przybliżymy narty do siebie.